Įmonės steigimas
Pagal naujausius statistikos duomenis, apie vienas milijonas Lietuvos Respublikos piliečių svarsto apie galimybę kurti nuosavą verslą. Vis tik, dabartinė edukacinė sistema Lietuvoje veikia sunkiai, dažnai yra visiškai nenaudinga, o tai veda prie būtinųjų žinių, kurių stoka atbaido mus nuo svajonių. Daugelis žmonių turi nuostabių verslo idėjų, moka skaičiuoti, supranta, kad tikrai įmanoma veiklą vystyti pelningai, tačiau susiduriant su biurokratija, noras greitai gali dingti. Įmonės steigimas yra per mažai mokomas Lietuvos piliečių ir jiems suteikiama per mažai konstruktyvios informacijos apie tai. Kokiais keliais šito reikia siekti ir kokie yra galimi niuansai. Vis tik, įmonės steigimas yra kur kas paprastesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o ir galimų pasirinkimų yra daugybę tam, kad kiekvienas verslas individualiai atitiktų tiek rinkos, tiek pačio savininko poreikius.
Dažniausiai girdima įmonės juridinė forma yra uždaroji akcinė bendrovė. Įmonės steigimas renkantis šį kelią yra iš ties paprastas, o ir itin saugi net ir bankroto atveju. Viskas ko jums gali prireikti – tai bent keturių tūkstančių eurų pradiniam įmonės kapitalui susipirkti ir laisvai galėsite vykdyti savo veiklą. Pagrindiniai privalumai yra tie, kad bankroto atveju, jūs rizikuojate tik tuo turtu, kuris priklausė įmonei. Jokie antstoliai ar kitos tarnybos neturi teisės kištis į jūsų asmeninį turtą. Taip pat yra labai paprastas įmonės valdymas, o ir kapitalo didinimas išleidžiant naujas akcijas visados parūpina galimybę įmonei augti ir tapti stipresnei.
Kitas taip pat labai dažnai Lietuvoje pasitaikantis įmonės steigimo modelis yra individuali įmonė. Kiek kitai nei UAB, bankroto atveju jūs atakote visu savo asmeniniu turtu, tačiau privalumai yra tie, kad patys laisvai galite vesti visą buhalteriją, itin paprastas įmonės steigimas bei valdymas, o ir jokio pradinio kapitalo jums nereikia. Vystote verslą su tiek pinigų, kiek jūs turite. Vis dėlto, paskola – vienintelis kelias norint įmonę plėsti, o tai yra tiek rizikinga, tiek nepatogu, nes bet koks aplaidus ėjimas gali brangiai kainuoti.
Taipogi įmonės steigimas yra įmanomas ir dar daugeliu būdu, kaip išsiimant verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymėjimą, steigiant kooperaciją, mažąją bendriją, ūkinę bendriją ar panašiai. Jeigu ir jūs esate vienas iš to milijono galvojančių apie savo įmonės steigimą, siekite savo tikslų ir nebijokite susidurti su tam tikromis kliūtimis, nes dažnai jos pasirodo lengviau įveikiamos nei buvo manoma prieš tai.